Podzimní turné 2018 je (téměř) tady – kdo bude hrát s námi?

Naše druhé turné, které jsme tentokrát pojmenovali vcelku nudně (#podzimníturné2018) se kvapem blíží a proto je důležité odhalit kapely, které vystoupí na jednotlivých akcích s námi.

Tři koncerty s partičkou Halocline Ponds, zbývající tři pak se Scar Industry. Tyto dvě kapely nám budou dělat hlavní support a zatímco s pražskou crossoverovou kapelkou Halocline Ponds odehrajeme koncerty v Čelákovicích, Kladně a v Praze, Scar Industry nám budou dělat doprovod v Litvínově, Liberci a Plzni.

Halocline Ponds (bandzone) jsou novou kapelou, která vznikla teprve na počátku tohoto roku a vyznačuje se žánrem známým pod názvem alternativní crossover. Často bývají přirovnáváni k “českým Foo Fighters” a ve své tvorbě využívají kromě klasických nástrojů také trumpetu. Na Youtube můžete najít třeba i jejich videoklip k písni Four Men in a Bath. Jejich texty jsou kombinované – české i anglické.

Druhou kapelou, která nás doprovodí hned na třech místech našeho #podzimníhoturné budou kluci ze Scar Industry (bandzone). Kapela, která toho už má za sebou poměrně dost a na scéně je již čtvrtým rokem. Kromě perfektního klipu k písni Backtime natočila kapela v roce 2016 debutovou desku Gust Front. A co o sobě tvrdí kluci vzhledem ke svému žánru? “Neradi se škatulkujeme do konkrétního stylu, ale říká se o nás, že hrajeme crossover mezi moderní “pop-music” a nu-metalem s prvky dalších stylů. Myslíme si, že většina lidí si v naší hudbě může najít právě to svoje sousto”.

V sobotu, 22.9., odehrajeme koncert v litvínovském klubu Ponorka – zde zahrajeme s místní thrash metalovou kapelou Arawn (bandzone). Ta před několika týdny vydala své debutové album Zrození, které se i u odborníků dočkalo velmi vřelého přijetí (například server Obscuro ohodnotil album velmi vysokou známkou 8.4 z 10). Album si lze objednat například na stránkách bandcamp.com.

Na koncertě v Čelákovickém Irish Music Clubu (21.9.) se kromě nás a Halocline Ponds můžete těšit ještě na známou kapelu Syndrom (bandzone) původem z Mladé Boleslavi. O tom, že se nejedná o žádné nováčky, svědčí i několik stovek fanoušků na Bandzone a fakt, že kapela spolu hraje již od roku 2005. V roce 2010 vydala kapela album Vol.1 a oficiální videoklip k písni Daylight.

Do kladenské Poldofky (19.10.) nás hudební cesta svedla s Halocline Ponds a F.A.King (bandzone). Severočeská kapela s námi odehrála už koncert v rámci #turnéconemájméno v pražském Chapeau Rouge a o jejich kvalitě vypovídá i fakt, že pravidelně hraje se známými kapelami (namátkou třeba Krucipusk či Škwor) a na velkých festivalech . V roce 2016 kapela vydala oficiální klipy Řekni to jednou či Narkonaut, před pár týdny navíc vyšlo této partičce hrající crossover i nové album Huba plná sazí.

Po pár měsícech se v rámci turné opět vrátíme do pražského klubu (upřesníme, 20.10.) a spolu s Halocline Ponds nám bude dělat support pražská rocková kapela To Age (2H, bandzone). Kapela je aktivní už od roku 2012 a kombinuje klidnější rockové balady se screamem a dalšími prvky metalu. V roce 2018 kapela upravila svůj repertoár  a představila songy jako Bring my Shadow či Rage. “Rock has got TO AGE!!!!!”

Další zastávkou našeho turné je liberecký klub R66, zde nám bude dělat support místní Vymazáno z Archivu (bandzone). Čtyři muzikanti a jedna muzikantka, rocková hudba doplněná o violoncello, výhradně české a zajímavé texty. Kapelu je na scéně již pátým rokem a v roce 2013 představila své album Svazek.

Vystoupenív Plzni kromě Scar Industry obstará kapela Somethink a i s tou jsme si již zahráli na minulém turné v plzeňském Divadle pod Lampou. Mladá poprocková kapela je v Plzni doma a jejich energické vystoupení naláká zcela určitě velkou spoustu fanoušků.

21.9. – Irish Music Club, Čelákovice (Halocline Ponds, Syndrom)
22.9. – Ponorka, Litvínov (Scar Industry, Arawn)
5.10. – R66, Liberec (Scar Industry, Vymazáno z Archivu)
6.10. – Rebel, Plzeň (Scar Industry, Somethink)
19.10. – Poldofka, Kladno (Halocline Ponds, F.A. King)
20.10. – ?, Praha (Halocline Ponds, To Age)

Těšíme se na Vás! ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *