Turné, co nemá jméno je u konce!

První turné, šest míst, devět koncertů, milión zážitků.

Psal se leden a únor, když jsme začali dávat dohromady naše první turné. Podmínky? Alespoň dva koncerty v Praze, nejméně deset koncertů. První úkol se nám splnit povedlo, druhý o kousek ne (koncertů bylo “jen” devět), i přes to to byla jedna velká jízda, na kterou asi jen tak nezapomeneme. Přeci jen, turné se nedělá každý den.

Vše načal start v kryrském Kině, ve kterém jsme odehráli už asi desátý koncert. A to pódium nás prostě pořád baví. Díky moc (dalo by se říct našemu zvukaři, protože nikdo jiný nás neumí takhle dobře nazvučit) Kerimu za jeho zájem. Kéž by se do Kina v budoucnu hrnulo víc lidí.

Freemasonic? To byla útulnost v pravém slova smyslu. I na tomto místě jsme už předtím odehráli koncert, a i tentokrát na nás dýchla atmosféra staré Prahy. Hodně nás překvapili kolegové z kapely Trahir – na to, že to byl Váš první koncert, klobouk dolů.

Huháč byl chaos v pravém slova smyslu. Klub, kde nebyly kabely? Konečně jsme nějaký našli! Nic to nemění na tom, že takovýhle koncert k tomu našemu turné asi prostě měl patřit. A kromě toho, odnesli jsme si placku od kapely s příznačným názvem Masakr. Tato placka byla obětována na oltáři z kravích kostrčí. Protože my nejsme kapela. My jsme Masakr.

Pražská Mandragora nás příjemně překvapila fakt rodinnou atmosférou. Bylo to takové hezké a roztomilé. Nevíme, zda se náš styl hudby úplně hodil do tohoto tajuplného místa, ale své kouzlo to jednoznačně mělo.

Speciální poděkování v rámci turné pak jednoznačně patří kapele Somethink, která nám “za pět dvanáct” dokázala dohodit super koncert v plzeňském Divadle pod Lampou. Docela těžko bychom hledali místo, kde hrajeme radši. Lampa prostě nezklame a nezklamala ani tentokrát. A všem příchozím fakt dík, atmosféra byla super.

Kain byl zcela určitě jeden z nejlepších koncertů v rámci #turnéconemájméno. Vynikající návštěva a perfektní organizace ze strany kluků z Halo of the Sun. Fakt moc díky za tenhle zážitek.

Jediná venkovní akce v rámci turné se odehrála v Bezděkově u Žatce v rámci Offroad Trophy, kde jsme poznali, že každý správný hudebník musí mít nejen štěstí, ale i smůlu. Dvacetiminutová mezera v setlistu v době, kdy se Venca snažil přijít na důvod toho, proč mu nehraje kytara, budiž důkazem. I tak moc děkujeme za podporu a velmi slušnou návštěvu. Snad to příště v Bezděkově zahrajeme lepší 🙂

Chapeau Rouge byl narovinu největší propadák celého turné. Paradoxně akce, na kterou jsme se opravdu moc těšili, s velmi dobrým obsazením, nakonec prakticky zcela vyhořela. Je to škoda, ale pro nás z toho jednoznačně plyne ponaučení, že ve čtvrtek Vám do pražských sklepů nenaláká lidi ani slavnější kapela.

No a na závěr parádička v Rock Klub u Kanára v Jirkově. K tomu je potřeba napsat – Richarde, jsi bůh! A speciální poděkování patří spřízněné kapele MIEA, která nám vytrhla trn z paty a zahrála před námi. Ačkoli měla na přípravu asi tak 20 hodin.

Velké díky bychom závěrem chtěli vyseknout několika lidem, kteří s námi byli na více jak polovině koncertů. Není jich málo a určitě ví, že se tímto klaníme právě jim. Kvůli Vám to děláme.

1 Comment:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *